O nás

 

 INTERVENČNÍ CENTRUM KLADNO POSKYTUJE POMOC

A PODPORU CELÉMU RODINNÉMU SYSTÉMU

ZASAŽENÉMU DOMÁCÍM NÁSILÍM

 

Intervenční centrum Kladno zahájilo svoji působnost od 01.01.2007 jako součást Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy v Rakovníku. Od 01.04.2010 se centrum přesunulo pod Zařízení sociální intervence Kladno do centra města Kladna.

Od 1.9.2016 jsme se rozhodli rozšířit naše služby o práci s nezletilými dětmi, které vyrůstají v domácím násilí a osoby, které dopouštějí násilí ve vztazích.  

Cílovou skupinou Intervenčního centra Kladno jsou osoby ohrožené domácím násilím ve věku 16 - 80 let. Rozšířením služeb se snažíme pomoci rodinnému systému zasaženému domácím násilím, s tím usnadnit situaci osob ohrožených domácím násilím

Posláním Intervenčního centra Kladno  je činnost zaměřená na přechodnou odbornou pomoc a nehmotnou podporu osobám ohroženým domácím násilím a to i prostřednictvím terapeutické práce s nezletilými dětmi, které v domácím násilí vyrůstají, a s osobami, které se násilí ve vztazích dopouštějí. Vždy přitom dbáme na ochranu bezpečí a zdraví osob ohrožených domácím násilím.

Cílem práce Intervenčního centra Kladno je napomoci osobě ohrožené domácím násilím vyřešit její krizovou životní situaci a vrátit se k běžnému způsobu života.

 Intervenční centrum Kladno se zavazuje poskytovat bezplatně ambulantní a terénní služby osobám ohroženým domácím násilím s cílem podpořit osobu ohroženou domácím násilím ( a to i prostřednictvím terapeutické práce s osobami, které se dopouštějí násilí ve vztazích nebo nezletilými dětmi, které v prostředí domácího násilí vyrůstají), která se ocitla v obtížné životní situaci vlivem domácího násilí, napomoci jí v získání náhledu na situaci domácího násilí, ve které žije, umožňuje osobě ohrožené domácím násilím aktivně situaci změnit, řešit a přerušit kruh násilí a to za pomoci ambulantních či terénních služeb centra poradenského a terapeutického charakteru.

 

VŠECHNY SLUŽBY, KTERÉ POSKYTUJEME, JSOU BEZPLATNÉ.

INTERVENČNÍ CENTRUM JE V RÁMCI SVÉ ČINNOSTI V Asociaci pracovníků intervenčních center, Č.R., 

www.domaci-nasili.cz

ZAPOJENO DO PROJEKTU NORSKÝCH FONDŮ:

"Zlepšení praxe při prevenci, identifikaci a potírání domácího násilí prostřednictvím specializace"  

 

více najdete pod odkazem http://www.domaci-nasili.cz/?page_id=373

 

norway_grants.jpg
 
 
EEA+Grants+-+JPG.jpg
 
 
osf_praha_cz.jpg  
 
dejme-zenam.jpg
 

Menu

Vyhledat v textu

25. 9. Zlata

Zítra: Andrea

Návštěvnost stránek

110879
sockladno_pata.png