Zařízení sociální intervence Kladno
Příspěvková organizace Středočeského kraje
Poskytovatel sociálních služeb
Drobečková navigace

Domů > Aktuality > Novinky v dospělé adiktologii

Novinky v dospělé adiktologiiDatum konání:
12.9.2019

 

PODZIMNÍ NOVINKY V DOSPĚLÉ ADIKTOLOGII

 

 

V adiktologické ambulanci pro dospělé se s podzimem rozjíždí několik nových programů, o kterých bychom Vás touto formou rádi informovali.

 

Takovým předvojem těchto změn a novinek bylo započetí „KLUBU“ pro dlouhodobě abstinující. Tento program se spustil v dubnu a je určen pro klienty, kteří dlouhodobě navštěvují ambulantní doléčování (myšleno roky), jejich život se stabilizoval, ale cítí, že by rádi zůstali v kontaktu s prostředím odborné pomoci a služby. Klub již nefunguje jako klasická psychoterapeutická skupina, ale spíše jako podpůrný program s možností se setkat a sdílet aktuální témata a příběhy. Probíhá vždy první pondělí v měsíci od 18 do 19:30h v budově ředitelství naší organizace na adrese Jana Palacha 1643 v 2. patře.

 

Novinkou podzimu je spuštění specifického psychoterapeutického ambulantního programu, který je určen pro kombinaci problematiky závislostního charakteru a problematiky domácího násilí. Protože obě problematiky často stojí vedle sebe a klienti se potýkají s oběma problémy naráz, vytvořili jsme tento program tak, aby se na něm podíleli odborníci obou našich služeb – a to jako služby Intervenčního centra pro oběti, ale i pachatele, domácího násilí, tak služby Adiktologie pro dospělé. Program je polouzavřený, což znamená, že do něj nelze vstoupit okamžitě. Je koncipován tak, že se klient první 2 měsíce účastní individuální psychoterapie, poté po individuální domluvě se svým klíčovým pracovníkem může přestoupit do skupinového programu. Individuální program probíhá po domluvě. Skupinový program probíhá každou středu od 9 do 10:30 v budově ředitelství naší organizace na adrese Jana Palacha 1643 v 2. patře

 

Dále v říjnu 2019 startujeme nově bezplatnou nabídku pomoci pro obyvatele města Slaného a jeho okolí ve formě adiktologické ambulance realizované přímo ve městě Slaný. Tato služba doplňuje podobný typ nabídky, kterou realizuje od roku 2016 naše jiná služba, a to služba Intervenčního centra zabývající se problematikou domácího násilí. Adiktologická ambulance ve Slaném bude mít své zázemí v prostorách Odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví, kancelář č. 123,  Masarykovo náměstí 160/19,Slaný. Využít ji budou moci obyvatelé Slaného i jeho okolí každé první pondělí v měsíci od 9 do 12h, a to buď na objednání nebo bez předchozího objednání (zde je potřeba počítat s možnou delší dobou čekání). Služba bude probíhat formou konzultace či poradenství a zaměřovat se bude na pomoc dospělým ale i dětem, které jsou ohroženy závislostí (drogy, alkohol, automaty, PC hry, mobil, sociální sítě a další) a jejich rodinným příslušníkům. Objednání je možné na následujících číslech:

  • Dospělá adiktologická ambulance (problematika dospělých ohrožených závislostí nebo závislých)  vedoucí Mgr. Lucie Doležalová -  312 292 340, 604 233 411.
  • Adiktologická dorostová ambulance (problematika dětí 11-19 let ohrožených závislostí nebo závislých) – vedoucí Mgr. Michaela Štáfková ,MBA 312 292 339, 722 070 220.
  • Intervenční centrum Kladno (problematika domácího násilí) – vedoucí Mgr. Petra Cinková - 312 292 334, 605 765 883.

 

Poslední z řady změn je zařízení nové kontaktní místnosti mobilního terénního programu a adiktologické ambulance. Zde bude probíhat také příjem nových klientů a to každé úterý od 9 do 15h. Objednávat se můžete u Bc. Romany Rosenbaumové na tel. 312 292 322. Jde o místnost, která bude sídlit v přízemí budovy Adiktologie (Jana Palacha 1620). Účelem této místnosti je vytvoření zázemí pro přímý kontakt s klienty jak mobilního terénního programu, tak pro klienty adiktologické ambulance, kterým bude v této místnosti nabídnuta možnost vstupu do programu adiktologické ambulance, prvního kontaktu, poradenství sociálního charakteru a podpory. Tato místnost je mimo jiné velmi dobře dostupná pro osoby s fyzickým postižením.

 

Adiktologie - ambulance.png

 Leták - Slaný amb.jpg