Zařízení sociální intervence Kladno
Příspěvková organizace Středočeského kraje
Poskytovatel sociálních služeb
Drobečková navigace

Domů > Aktuality > 20 let TK Kladno-Dubí – ohlédnutí za prvním půl rokem

20 let TK Kladno-Dubí – ohlédnutí za prvním půl rokemPro naši terapeutickou komunitu je současný rok jubilejní. Po půl roce tedy není od věci se ohlédnout a prohlédnout, co nás v tomto oslavném roce již potkalo.

20 let TK Kladno-Dubí – ohlédnutí za prvním půl rokemNejhojnější akcí byla bezesporu samotná oslavná událost dvaceti let naší komunity, kdy jsme do našeho obydlí sezvali bývalé a současné klienty a kolegy. Škoda, že nejsou dny nafukovací, aby bylo dostatek času se všemi prohodit alespoň pár slov – sešlo se nás tu na 100 lidí a o celé události je i článek v červnovém vydání Kladenského měsíčníku.

Vyráželi jsme do světa – v březnu jsme se byli vzdělávat na konferenci terapeutických komunit v Bílé Vodě. V dubnu jsme prezentovali naše služby na Veletrhu neziskových organizací NGO market (mimochodem jako jediní zástupci z adiktologických vod) a den na to jsme byli na konferenci k příležitosti oslavy 30 let české psychoterapie (ocenění Drahokam české psychoterapie si také odnesla Arnoštka Maťová – „adiktologická průkopnice“ a letitá
opora docenta Skály). V červnu jsme v rámci AT konference připravili příspěvek rekapitulující více jak dvacetiletý vývoj pobytových služeb na Kladensku.

Investovali jsme i směrem „dovnitř“ – týdny úpěnlivé práce jsme strávili na úpravě pravidel a režimu komunity. Přijali jsme do týmu nového kolegu a také k nám opět častěji nalézají cestu stážisté z řad studentů a studentek humanitních oborů. Zavedli jsme nový čtyřiadvaceti hodinový formát práce s rodinou a blízkými, a neodpustili jsme si i ten „starý“ několikadenní, letos v malebných Krkonoších. Měli jsme supervize, intervize, porady v takovém zápalu až
nám (málem) uniklo, že naší komunitou prošlo více jak 500 klientů.

To je tak z letmého ohlédnutí vše, děkujeme za vaši přízeň!

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů