Zařízení sociální intervence Kladno
Příspěvková organizace Středočeského kraje
Poskytovatel sociálních služeb
Drobečková navigace

Domů > Aktuality > Domácí násilí a terapie filmem

Domácí násilí a terapie filmemPodle průzkumu společnosti SocioFactor z roku 2015 se obětí domácího násilí v ČR stala každá šestá žena a každý dvaadvacátý muž. Jedná se o problém, o kterém se málo mluví. A nejde zdaleka jen o potřebu odborné debaty. Pokud chceme účinně řešit důsledky i příčiny domácího násilí, je potřeba o něm mluvit také s těmi, na které má často největší negativní dopad. S dětmi.

 

Naše Intervenční centrum využívá ve své praxi vysoce ceněný norský animovaný film Zuřivec o malém chlapci, který je svědkem násilí otce na matce. Zobrazuje svět vnitřního prožívání dítěte, a proto také vyvolává velmi silné emoce.

Jako efektivní nástroj je úspěšně využíván ke vzdělávání pedagogů ve škole a nebo přímo v terapii u nás. 

 

Nebuďme lhostejní k lidem kolem nás, k sousedům, přátelům ... šiřte informace o možné pomoci všem, kteří se potýkají s domácím násilím a možná se za to stydí a nebo se bojí podívat se pravdě do očí. Mluvme spolu!!!!

 

Více si přečtěte zde:

 

Obrázek z filmu Zuřivec

Snímek obrazovky 2018-08-14 v 7.17.26.png


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář